HABERLER

Ev teknolojilerinin kişiye özel ihtiyaç ve isteklere göre yapılandırılarak uygulanmasını sağlayan Akıllı ev sistemleri, bireylerin özgün yaşam biçimlerini geliştirmesini sağlarken, evleri daha rahat, güvenli ve kullanışlı kılıyor. Hayatın günlük yoğunluğu içindeki etkinliklere aktif olarak katılan evler, Akıllı Ev Sistemleri sayesinde kendi kendini çalıştırıp idame ettiren, güvenliği sağlayan ve enerji sarfiyatını düşüren birer yaşam arkadaşına dönüşüyor.
 

Akıllı Bina Sistemleri söz konusu olduğunda, konfor kavramının temelinde, kişiye gereksiz yere zaman kaybettiren ya da normal koşullarda kullanıcı tarafından yapılması mümkün olmayan işlemlerin otomasyon sistemi tarafından yerine getirilmesi fikri yatıyor. Akıllı Bina Sistemleri sayesinde ev ya da binaların neler yapabileceği ise tamamen hayal gücünün sınırlarına bağlı. Bu konuda en büyük kolaylığı, Akıllı Bina Sistemleri’nin birçok komutu arka arkaya yerine getirmesini sağlayan "senaryolandırma" seçeneğine borçluyuz.
 

Tüm perdelerin kapanması, ışıkların kısılması, alarmın devreye girmesi gibi normalde zaman kaybettirecek işlemler tek bir komutla yerine getirilebiliyor. Sabahları kahve makinesinin çalıştırılması, suyun ve evin sıcaklığının ayarlanması, müzik setinin veya televizyonun çalıştırılması, alarm sisteminin devre dışı bırakılması ve evden çıkarken bütün cihazların kapatılıp işyerine evden çıktığınızı haber vermek için telefon edilmesi, bahçenin sulanması gibi “ayrıntılar” da günlük yaşamınızın senaryosuna dahil edilebiliyor. Hal böyle olunca, yıllarca 7/24 çalışabilen Akıllı Bina Sistemleri’yle bir tanışan, ondan kolay kolay vazgeçemiyor.

Daha çok Konfor
Akıllı ev sistemi ile kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Herhangi bir kat ve oda için ister akşamüstü istediğiniz bir ışık ayarı ya da gün boyu sıcaklık ayarı fark etmez, tamamen isteğiniz doğrultusunda kendisini ayarlar ve birçok işlemi otomatik olarak siz dokunmadan gerçekleştirir.

Daha Güvenli
Günün herhangi bir saatinde, geceleri ve üstelik tüm yıl boyunca evinizin en güvenilir koruyucusudur. 0, pencere ve kapılardaki hareketleri izler, güvenlik aydınlatması ile davetsiz misafirleri uzaklaştırır ve acil durumda telefonla yardım çağırabilir. Ayrıca sizleri yangın, su veya elektriğin hatalı kullanımı sonucunda oluşabilecek tehlikelerden de korur.

Daha Ekonomik
akıllı ev sistemi ile enerji masraflarınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz: Sadece tek odanın kontrolü ve otomatik jaluzi pencere kontrolü ile yılda %30'a varan enerji tasarruf sağlarsınız.

Akıllı
Daha çok konfor, daha az enerji tüketimi, daha yüksek güvenlik: Akıllı ev sistemleri, evin her yerinde hayatı daha da güzelleştirir.

Çok Kolay
Kablosuz ve kablolu bir şekilde evin içindeki cihazları kendi aralarında haberleşebilecek şekilde birbirlerine bağlar.

Bağımsız 
Siz tatildeyken bile her şey yolunda gider: akıllı ev sistemi ile evinizden veya daireniz den huzur içinde ayrılabilirsiniz. Çünkü bilgisayar veya cep telefonu aracılığı ile dilediğiniz zaman evinize ulaşabilirsiniz.

Güvenli 
Sistem siz uyurken de çevreyi izler. Akıllı ev sisteminde bulunan varlık detektörleri bir bekçi köpeği gibi her hareketi izler ve herhangi bir insan hareketi algıladığında ışıkları ve istenilen fonksiyonlar için kontak verir.