Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Akıllı Ev ve Bina Sistemleri


Berker instabus sistemini daha bugünden kullanmaya başlamanız çok paranız olduğu anlamına gelmez, aksine paranızı çok iyi kullandığınızı gösterir. Çünkü ev teknolojilerini birbirine bağlama trendi gittikçe yaşamın ayrılmaz bir parçası olacaktır. Bu sisteme PC'ler, ısıtma sistemi, TV kontrolü ve hatta müzik sistemi bile entegre edilebilmektedir. Yatırımını daha şimdiden buna göre yapan, önemli ölçüde maddi tasarruf sağlayacaktır.

Bu tasarrufun bir kısmı, instabus teknolojisinin enerji giderlerinde ciddi oranlarda düşüş sağlanmasından, diğer kısmı ise her bir ek elemanın çok daha kolay ve ekonomik olarak kurulabilmesinden kaynaklanmaktadır.ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Mekan Duygusu


Az aslında çoktur - Bu inancı, Berker TS Sensordan başka bu denli tutarlı bir şekilde pekiştirecek başka bir anahtarın bulunması pek olası görünmüyor. Aşırı düz yapısı, indirgenmiş yüzey tasarımı ve hafif bir parmak dokunuşu ile kontrol edilebilir özelliği sayesinde, Berker TS Sensor "Daha azın ne denli etkili olduğunu gözler önüne sermektedir. İç dünyası ise, bunun tam aksine konfor ve imkan açısından kelimenin tam anlamıyla "Çok" olanı sunmaktadır: RTR'li yeni Berker TS Sensor ile şimdi ısıtma sistemi, klima sistemi veya havalandırma gibi KNX, EIB işlevleri kumanda edilebilmektedir. Sadece bir tasarıma sahip entegre ekranı, oda ısısını, harici ısıyı, saati ve birçok başka özelliği göstermektedir. Anlaşılması kolay simgeler tüm aktive edilebilir işlevleri temsil etmektedir. Sonuç: Berker TS Sensor "Az" bir görünüm ile konfor ve klas açısından "Çok" olanı mükemmel bir şekilde bir araya getirmektedir.
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Akıllı Evleri Kolay Bir Şekilde Kontrol Etmek


Berker B.IQ ile akıllı evinizi çok daha kolay bir şekilde kumanda edebilmenizi sağlıyoruz. instabus EIB sisteminin dört farklı işlevi elemanını sadece tek bir kumanda ünitesinde kombine etmek mümkündür: Termostat, bilgi ekran., dokunmatik sensör, ışık düzenleri zamanlayıcısı ve diğer uygulamalar, değişen isteklere kolayca ve herhangi bir yazılıma gerek olmadan adapte edilebilmektedir; üstelik herkesin yapabileceği kadar kolay şekilde. Diğer taraftan oldukça akılcı detaylar bulunmaktadır; örn. şeffaf yazı paneli belli bir alışma döneminden sonra kolayca çıkartılabilmektedir. Veya yanlarda bulunan ve her biri etkin durumdaki işlevleri gösteren LED lambaları. Ya da sizinle düz metinler aracılığıyla iletişim kuran ekran. Renk seçenekten: Fırçalanmış paslanmaz çelik, cam, kutup beyazı.
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

E-Posta Bağlantılı Ev Kontrol Sistemi


Berker OT 701, çok kısa bir zaman içerisinde KNY,/EIB işlevleri için ana kumanda olarak en çok tercih edilen ürünler arasında yerini almıştır. Estetik görünümlü dokunmatik panel, şimdi yeni bir isme ve yeni ek işlevlere kavuşuyor: Berker Master Control ile artık sadece ısıtma sistemi, lamba ve ev otomasyonu kontrol edilmekle kalmayıp, ayrıca E-Postalar ve abone olunan haber akışları da alınabilmekte ve okunabilmektedir. Böylece Berker Master Control, ev içindeki ve dışındaki tüm önemli bilgiler için gerçek bir iletişim merkezine dönüşmektedir. Buna karşın, önceki ev kontrol sistemi serisi ile karşılaştırıldığında alışılmış, kolay ve sezgisel kullanılabilir özelliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir.
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Dikkat Çekici Silüet


Berker K.5; mat parıltılı paslanmaz çelikten, tutarlı, net bir biçim tasarımı. Küçültülmüş biçimlere, değerli malzeme yapısına ve en üst düzey tasanm kalitesine aynı ölçüde değer verenler için en akıllıca seçim.

Renk seçenekleri: Paslanmaz çelik .
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Her Yerden Erişimli Bina Otomasyonu


"Gayrimenkuller", adlarını doğaları gereği hareketsiz ve oldukları yere bağlı olmaları gerçeğinden almaktadır. Ancak bu husus, sahip olduklan teknik alt yapıyı kontrol etmek noktasında günümüz için geçerliliğini yitirmiş durumdadır: Berker IP-Control sayesinde, ısıtma sistemi, ışıklar, jaluziler ve diğer teknik bileşenler her türlü ağ veya internet bağlantısı üzerinden, ister evin içinden veya isterse de evin dışından olsun, kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. IP ve KNX/IEIB dünyası, bütünleşik bir şekilde gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Berker TS Crystal Ball


Berker TS Crystal Ball'ın kalbi, altında hassas, optik bir reflektif sensörün saklı olduğu bol fasetalı, parlatılmış Swarovski kristalidir. Yumuşak bir dokunuş ve Crysal Ball, lambayı, jaluzileri, panjurları vs. çalıştırır. Aynı zamanda, sofistike mekanlarda tüm ışıltısıyla bütün bakışları üzerine çekmeyi başarmaktadır.
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Çok Çekici: Swarovski Kristalleri ile Kumanda Etme


Berker TS Crystal, Berker TS serisinin cam platforma ve gerçek Swarovski kristallerinden yapılmış basma düğmelerine sahip kristal varyasyonudur. Renkler, her anahtar için isteğe göre belirlenebilmektedir. Berker TS Crystal, "Crystal", "Black diamond", "Topaz" ve "Siam" temel versiyonlarında temin edilebilmektedir.
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Başka Türden bir Asil Görünüm


Berker TS serisini farklı kılan, sadece sıra dışı tasanmı değildir. Bu ürün çeşidi ile aynı zamanda akıllı bina otomasyon sistemi Berker instabus EIB ve Berker Kablosuz Bus Sistemini de kumanda edebilirsiniz. Zengin renk ve malzeme seçenekleri, size ortam dekorasyonunda yaratıcılığınızı sınırsızca kullanma imkanı vermektedir.

Renk seçenekleri: Berrak cam, altın (24 K altın kaplama), paslanmaz çelik mat, muhtelif malzeme ve renk kombinasyonlannda dekoratif plakalara sahip çerçeveler
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Hava Durumuna Göre Otomatik Kontrol


Eviniz çevresel faktörlere göre konfor ve enerji tasarrufunu en üst düzeyde tutacak şekilde otomatik olarak bağlı olduğu cihazları yönetebilir. Bir yandan hava durumu ve aydınlık seviyesine göre ekstra enerji sarfetmeden yaşam konforunuzu artırabilir, diğer yandan ölçümler doğrultusunda rüzgar ve yağmura karşı evinizi koruyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi durumda nelerin yapılması gerektiğini belirtmenizdir. Gerisini eviniz otomatik olarak kendisi yapacaktır.
ECK Mühendislik Akıllı Ev ve Bina Sistemleri

Çok Fonksiyonlu Hareket Dedektörü


Berker hareket dedektörleri size sadece güven duygusu vermekle kalmaz, sahip olduğu esnek kullanım olanakları sayesinde yaşamınıza kayda değer bir konfor katar. Çünkü, Berker instabus EM, KABLOSUZ BUS veya BLC teknolojileri ile entegre olabilme yeteneği, hareket dedektörlerinin sunduğu olanakları akıllı ışık ve ısıtma sistemi yönetim sistemleri düzeyine kadar genişletebilmektedir. Sahip olduklan çok yönlü kullanılabilme yetenekleri ve sundukları kombinasyon olanakları sayesinde Berker hareket dedektörleri, size enerji giderlerinden tasarruf etmenizde yardımcı olmaktadır. Böylelikle hareket dedektörleri, ışıkları sadece ihtiyaç duyulduğunda açmaktadır (örneğin hava kararmaya başladığında).